Hotel Casa Karina ***

Hotel Casa Karina

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. На гостите им е на располагање СПА центар базен, финска сауна, парна бања, хамам, конференциска сала, детско катче, Ски гардероба за сопствената опрема, билјард, подземна гаража, Room service, безжичен интернет.

БАЗА HB

Тип на сместување 01.12.17-
21.12.17
22.12.17 -
26.12.17
27.12.17-
03.01.18
04.01.18-
28.02.18
01.03.18-
30.04.18
Двокреветна соба /1 pax/ 27 € 31 € 52 € 33 € 29 €
Студио /1 pax/ 29 € 33 € 54 € 36 € 31 €
Едноспален апт. /1pax/ 35 € 39 € 60 € 41 € 37 €
Двоспален апт. /1 pax/ 35 € 39 € 60 € 41 € 37 €
Единечна 40 € 46 € 77 € 49 € 43 €
Минимален престој 3 3 5 5 3
Возрасен дополнителен кревет 22 € 25 € 37 € 27 € 24 €
Дете 3,99-11,99 г. на дополнително кревет 17 € 19 € 29 € 21 € 18 €
Дете 3,99-11,99 г. на редовно кревет 19 € 21 € 31 € 23 € 20 €
Дете до 3,99 год. бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно

Тип на сместување Минимален Максимален
Двокреветна соба 2 возрасени
1 возрасни 3,99-11,99 г. на редовен кревет
2 возрасни + 1 возрасен
2 возрасни + 2 деца до 11,99 г.
Студио 2 возрасни
1 возрасни + 1 дете 3,99-11,99 г. на редовн кревет
2 возрасни + 1 дете до 3,99 г.
Едноспален апартман 2 возрасни 2 возрасни + 1 возрастен
2 возрасни + 2 деца до 3,99 г.
2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
Двоспален апартамн 4 возрасни
2 возрасни + 2 деца 3,99-11,99 г. на редовен кревет
4 возрасни + 1 возрасен
4 возрасни + 2 деца до 3,99г.
4 возрасни + 1 дете от 3,99 до 11,99 г.

Цената е по лице и вклучува:
- ноќевање
- појадок
- вечера
- користење на внатрешен базен со температура на водата 28-30°C
- фитнес
- сауна
- парна бања
- бесплатен Wi-Fi
- хотелско осигурување и туристичка такса

Доплати:
- Задолжителна доплата за Новогодишна вечера со празнична програма 90.00 € за возрасен и 45.00 € за деца од 5,99 до 11,99 г
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избрано мени на хотелот.
- Подземен паркинг со видео набљудување со ограничен број места: 10,00 лв. за 24 часа.
- Доплата за бањарка 5,00 лв. за целиот престој со оставен депозит од 30,00 лв.
- Детско креветче 5.00 лв. Дневно се плаќа на лице место
- Домашно милениче до 5 кг – 10.00 лв. Дневно.

Дополнителни информации:
- Храната и пијалоците вклучени во програмата HB се валидни само за главниот хотелски ресторан
- Храна и пијалоци не се изнесуват од блок-маса до ресторанот
- За помалку од 20 лица во хотелот, оброците се базираат на претходно избраното мени на хотелот
- Пијалаци за вечера не се вклучени
- Време за пријавување - по 14:00 часот, одјава - до 12:00 часот.
*Минимум престој 3 ноќевања во периодот 01.12- 26.12.2017 и 01.03-30.04.2018
*Минимум престој 5 ноќвања во периодот 27.12-28.02.2018


Промоции и акции:
- -25% за уплати до 15.11.2017 ; -20% за уплати до 01.12.2017; -15% за уплати до 15.12.2017
- 7=6, 9=8, 11=10, 14=12 НЕ важи за престој во период 27.12-03.01.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат. Неможе да се менува име и период за веќе направени резервации во ЕБ.

НАПОМЕНИ:
- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.
- Агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2